Szary nie musi być nudny

Projektowanie wnętrz tego trzypokojowego mieszkania rozpoczęliśmy od wyburzenia niemalże wszystkich ścian. Pozostały tylko ściany nośne okalające łazienkę. Bazą zmian była korekta funkcji mieszkania, które zostało starannie dostosowane do potrzeb trzyosobowej rodziny.

Projekt uwzględnił wszystkie życzenia domowników. Inwestorka marzyła o nowoczesnym, funkcjonalnym wnętrzu z mnóstwem szaf na niezliczoną kolekcję jej obuwia. Zamieszkujący z rodzicami nastolatek potrzebował dużego, wygodnego biurka; w pozostałych kwestiach zaufał inwencji twórczej projektantki. Natomiast projekt sypialni to ukłon w stronę inwestora, który w trakcie naszej pierwszej rozmowy poprosił o odrobinę złota w mieszkaniu.W części oficjalnej nie było na nie miejsca, więc kolor starego złota, połączony z maliną zagościł w sypialni.

Bazą kolorystyczną w pozostałych pomieszczeniach był kolor szary z dodatkiem czerni i bieli. Aby jednak nie było nudno, wprowadzono krople koloru pomarańczowego, koloru fuksji i limonki. Kolorowe dodatki wprowadzają do wnętrza radość i pozytywną energię.

Szary nie musi być nudny